שיטות לבדיקת מהירות

אחת העברות החמורות בגינן מורשעים נהגים היא נהיגה מופרזת. חומרת העונש נקבעת לפי החריגה במהירות שבוצעה על ידי הנהג, ונעה מקנס ועד למאסר. משטרת ישראל משתמשת כיום בדרכים מגוונות לבדיקת מהירות הנסיעה בכבישים, הכוללות בין היתר, מצלמות לייזר, מכמונות מהירות, מד לייזר ועוד.

מאת: אבי הורוביץ

לא צריך למהר

אבי הורוביץמד מהירות לייזר, הוא אמצעי לבדיקת מהירות של מכוניות ומשאיות. מד זה יכול להיות אוטומטי או ידני, הוא מבוסס על אפקט דופלר, המודד את מהירות האובייקטים שאליהם מכוון אקדח הלייזר, ופועל בתדרים שונים. את מד מהירות זה יכול להפעיל שוטר מוסמך, שעבר הכשרה מטעם המשטרה, הכוללת את תנאי המשטרה, וכן את הוראות היצרן לשימוש במד זה, הנקרא גם אקדח לייזר. המכשיר מותאם לתנאי העבודה והסביבה של המשטרה, ובהתאם לחוקי התעבורה.

מולטינובה היא מצלמה אשר מתעדת על ידי צילום, רכבים החולפים על פני רכב משטרה סמוי, בו מותקנת מצלמה זו. מכשיר זה לרוב מותקן ברכבי משטרה סמויים, אולם יכול גם להיות מותקן על עמודים בצידי הדרך. כיום קיימים התקנים חדישים ומשוכללים יותר, המסוגלים להפיק גם תמונה דיגיטלית המתעדת את עבירת התנועה.

מכשיר דבורה הוא התקן הנמצא בתוך מכוניות משטרה. ביכולתו למדוד כלי רכב המתקרב או מתרחק, בכל שעות היממה, גם בלילה ורמת הדיוק שלו גבוהה יותר.

בדיקה לצורך נהיגה בטוחה

נושא נהיגה במהירות מופרזת מטריד מאד את מנוחתם של משטרת ישראל, משרד התחבורה, ועמותות למיניהן שמטרתן למנוע תאונות דרכים. נהיגה במהירות מופרזת נגרמת ממספר גורמים, ביניהן מצב של שכרות, או קלות דעת הנובעת מגילו של נהג חדש ובלתי מנוסה. שיטות לבדיקת מהירות הולכות ומשתכללות כל הזמן, עם ההבנה כי יש לבצע אכיפה מוגברת לנסות להקטין את מימדי האסון בכבישי הארץ.

מנתונים של השנים האחרונות עולה כי לפרמטר של נהיגה במהירות מופרזת יש השפעה עצומה על חומרת התאונה, וכפועל יוצא מכך על מצבם של האנשים שהיו מעורבים בה. זו הסיבה שנעשים מאמצים רבים כל כך מצד הרשויות השונות למגר עד כמה שניתן את התופעה.

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

Google+
פוסט זה פורסם בקטגוריה בטיחות בנהיגה, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.