פיג'ו 308 החדשה – קלה יותר, חדישה יותר

פיג'ו שחררה פרטים נוספים אודות הדגם החדש שיגיע לישראל בתחילת 2014: מראה ספורטיבי יותר וחידושים טכנולוגיים.

מאת: אבי הורוביץ

בעוד כחצי שנה, בתחילת 2014 ליתר דיוק, יגיע לישראל הדגם החדש של פיג'ו 308, בעל תיבת הילוכים אוטומטית. שם המכונית אמנם לא חדש, כפי שהבטיחה החברה בעבר, אבל נתוניה חדישים בפן הטכנולוגי. כמה פרטים על הרכב החדש של היצרנית פורסמו בימים האחרונים, וזה הזמן לדבר עליהם.

אבי הורוביץ' - פיג'ו 308 החדשה

אבי הורוביץ' – פיג'ו 308 החדשה

עיצוב
המראה של פיג'ו 308 החדשה ספורטיבי ועכשווי לעומת דגמים אחרים. המתכננים טוענים שהקו המנחה שלהם היה דגם אוניקס קונספט מהשנה שעברה, אך בתוספת תכונות של דגם ה-508. הפגושים והמנורות בפיג'ו החדשה גם הם בעלי עיצוב ספורטיבי. בעוד מספר חודשים צפוי לצאת גם דגם סטיישן למכונית החדשה. ההגה נמוך וקטן ביחס לדגמים המוכרים, אך לוח המחוונים דווקא גבוה. הנוסעים שירכשו את הדגם החדיש יוכלו ליהנות ממסך מידע ענק.

מידות
משקל הדגם החדש יהיה קל יותר ב-140 קילוגרם מהדגם הקודם, ייתכן שבעקבות גודלו הקטן במעט בהשוואה אליו. אורכה של ה-308 החדשה יהיה 4.25 מטרים, רוחבה יהיה 1.80 מטר ואילו הגובה 1.46 מטר. אמנם הגודל והגובה בהשוואה לדגם הקודם קטנים יותר, אבל תא המטען יהיה מרווח, בנפח 470 ליטר. נתוני הגודל צפויים להוריד את צריכת הדלק של הרכב החדש.

צפו בווידאו – הדגם החדש של פיג'ו:

מפרט טכני
בכל הקשור למפרט הטכני, בחברה לא מדברים על נפח המנוע של ה-308 החדשה, אך התחזיות מדברות על מנועי 1.2 ליטר ו-1.6 ליטר. כמו כן צפוי להיות מושק דגם מוגדש עם 156 כוח סוס. הגרסה האחרונה צפויה להיות מכונית הדגל של הדגם החדש. שוב נדגיש כי מדובר בתחזיות.

אבי הורוביץ הוא מייסד תחום הליסינג בישראל ומציע שירותי ייעוץ ליסינג למגזר העסקי והפרטי. 

Google+
פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, סקירת מכוניות, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.