חמישה טיפים לנהיגה בטוחה עם ילדים

נהיגה בטוחה מחייבת כל נהג ונהגת, על אחת כמה וכמה, אם מדובר בהסעת ילדים. במקרה זה האחריות היא כפולה ומכופלת, ויש לנהוג משנה זהירות, על מנת להבטיח נסיעה בטוחה לילדים. כמובן שההמלצות לנהיגה בטוחה, חלים על כולם, ובכל מצב. קיימים כמה כללים המסייעים להבטחת נהיגה בטוחה עם ילדים. להלן חמישה טיפים מועילים:

מאת: אבי הורוביץ

אבי הורוביץשומרים על בטחון ילדינו בכביש

  1. מושב בטיחות לתינוקות- תינוקות בני יומם ועד משקל 13 ק"ג מומלץ להושיב בכסא נישא- הסלקל. את הכסא הנישא יש לרתום לרכב באמצעות חגורת הבטיחות.
  2. כיוון ההושבה- מומלץ להושיב תינוקות עד גיל שנה ובמשקל של עד תשעה קילוגרמים עם הפנים נגד כיוון הנסיעה. הסיבה לכך היא, כי ראשם של התינוקות הוא יחסית גדול למבנה הגוף , והם בעלי שרירי צוואר חלשים. במקרים בהם נגרמת תאונה חזיתית, ראשו של התינוק עלול הזרק קדימה, אם כסאו יהיו מונח עם כיוון הנסיעה. זריקה כזו בגיל כזה, עלולה לגרום לפגיעה חמורה בחיבורים שבין הראש ועמוד השדרה.
  3. מיקום כסא תינוק- בניגוד לדעה הרווחת כי כדאי להושיב את כסא התינוק במושב שליד הנהג, ההמלצה היא למקם את הכסא דווקא במושב האחורי. הסיבה לכך היא הסחת דעת של הנהג במקרה והתינוק בוכה, או הפיל צעצוע או מוצץ, וכן מידת הבטיחות שלו גבוהה יותר. אם בכל זאת החלטתם להושיב את התינוק במושב הקדמי, חובה עליכם לנטרל את כרית האוויר השייכת למושב זה.
  4. מושב בטיחות לילדים– יש להושיב ילדים עד משקל עשרים קילוגרמים ועד גובה של מטר ועשרים במושב בטיחות לילדים. ממשקל עשרים קילוגרמים ועד משקל של שלושים ושישה קילוגרמים, יש להושב את הילד במושב מגביה הקרוי בוסטר. על אף שהחוק מחייב ישיבה במושב בטיחות לילדים עד לגיל שמונה שנים, ההמלצה היא להתייחס דווקא למשקל וגובה הילד ולא לגילו, ולהמשיך להושיבו בבוסטר עד שיגיע למשקל של שלושים ושישה ק"ג ולגובה של 145 ס"מ. את הבוסטר מומלץ למקם בצד המושב האחורי ולא מאחורי הנהג, על מנת לאפשר קשר עין עם הילד.
  5. הושבה במושב הקדמי– מומלץ לא להושיב ילד במושב הקדמי עד גיל 13 שנה.

נהיגה בטוחה לכולם

בנוסף לכללי הישיבה במכונית, החלים על תינוקות, פעוטות וילדים, מומלץ להקפיד על נעילת דלתות וחלונות בעת הנסיעה, במיוחד אם הילד כבר גדול דיו להושיט יד לידית הרכב, או לכפתור פתיחת החלון. בנוסף, על אף הנטייה להניח את מושב התינוק בסמוך לנהג, זכרו כי מדובר בדאגה לבטיחות מירבית של הרך, ועדיף תינוק בוכה, מאשר הורה אכול רגשות אשם.

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

Google+
פוסט זה פורסם בקטגוריה בטיחות בנהיגה, נהיגה בטוחה, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.