חמישה חוקי תעבורה חדשים

מדי פעם מתפרסמות תקנות תעבורה חדשות, ונהגים שאינם מתעדכנים בהן, עלולים למצוא עצמם עוברים על חוקי תעבורה שונים, מבלי שבכלל ידעו כי כך הוא הדבר. ההמלצה הגורפת היא לקרוא פרסומים וחדשות, ולהמנע ממצבים בהם אתם משוכנעים כי פעלתם נכון, ובדיעבד, בשל תקנת תעבורה חדשה, למעשה עברתם על החוק. וזכרו, כי אי ידיעת החוק, אינה פוטרת מעונש. על מנת שתהיו מעודכנים עד כמה שניתן בחוקים החדשים, הבאנו לפניכם חמישה חוקי תעבורה חדשים:

מאת: אבי הורוביץ

אבי הורוביץחוקי תעבורה 2012

  1. בנסיעה במנהרות אין לעקוף, וכן במרחק חמישים מטרים לפני הכניסה אל המנהרה, ולאחר היציאה ממנה.
  2. נסיעה במנהרה אסורה על רוכבי אופניים וכן על הולכי רגל.
  3. רכבים ובהם ליקוי ממערכת ההיגוי, הגלגלים, או דליפת אוויר יושבתו.
  4. ראש הוצאה לפועל רשאי להורות לרשות הרישוי בדבר מניעת חידוש רשיון לחייב בכספים
  5. נהג, כי רישיונו נשלל לתקופה של מעל לשלוש שנים, חייב לעבור מחדש מבחן עיוני(תאוריה) ומבחן מעשי (טסט). אם הנשלל הוא נהג חדש, ורשיונו נשלל לתקופה של מעל לשנתיים, יחויב במבחן מעשי ועיוני לאחר שנתיים.

שומרים על בטחון הנהגים והסביבה

חוקי התעבורה המתעדכנים מפעם לפעם נראים לעתים מחמירים במיוחד, אולם מטרתם נהיגה בטוחה, ולמנוע כמה שיותר תאונות דרכים, ועם מדיניות אכיפת יד קשה, יש תקווה כי הקטל בדרכים יפחת או ייפסק לחלוטין.

בנושא נהיגה בשכרות קיימים חוקים שהולכים ונהיים מחמירים יותר ויותר, מאחר וזו אחת הסיבות העיקריות לתאונות דרכים, והרשויות השונות עושות כל שביכולתן על מנת למזער את התופעה ולאכוף את החוקים השונים.

חוקי התעבורה החדשים מאפשרים שתיית אלכוהול של מקסימום חמישים מיקרוגרם בליטר אויר נשוף, לעומת 240 שהיו מותרים בעבר. לקבוצת נהגים הכוללת נהגים הנוסעים ברכב עבודה או רכב מסחרי, נהגים ברכב ציבורי, נהגים חדשים ונהגים מתחת לגיל עשרים וארבע, חל איסור מוחלט לצרוך אלכוהול טרם הנהיגה.

אתם מוזמנים להמשיך לבדוק ולהתעדכן בחוקי התעבורה השונים המתעדכנים מעת לעת, על מנת לעשות כל שביכולתכם לשמור על נהיגה בטוחה ועל פי חוק.

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

Google+
פוסט זה פורסם בקטגוריה בטיחות בנהיגה, חוקי תעבורה, נהיגה בטוחה, תאונות דרכים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.