פורד פיאסטה – סופר מיני חדשה במבחן

פורד פיאסטה מתחדשת וזוכה במראה ספורטיבי נועז כחלק משינוי תדמית שעובר על הסופר מיני הוותיקה. האם תיבת ההילוכים המשופרת תעשה את העבודה ?

מאת: אבי הורוביץ

פורד פיאסטה עוברת שדרוג וזה תמיד סיבה למסיבה.  מדובר בהשקעה טכנולוגית משמעותית, כל זאת מהסיבה הפשוטה שלאחר והדורות הקודמים יצרו מערכת ציפיות גבוהה שלא כל רכב יכול לעמוד בה. לפיאסטה שלדה אתלטית וסטייל עשיר, להבדיל מהמתחרות באותה קטגוריה. בישראל נתפסת הפיאסטה כבעלת גיר ומנוע חלשים ותיבת הילוכים שאינה עומדת בציפיות. הבעיות המכניות באו על פתרונן עם מנוע ה1.2 ליטר והגיר הידני, אך בישראל לא מתחברים לגיר ידני. הפיאסטה החדשה מספקת יחידת כוח חזקה יותר ותיבת מצמדים כפולה. יעמדו בציפיות ?

אבי הורוביץ

אבי הורוביץ – פורד פיאסטה החדשה

הפיאסטה מגיעה עם בקרת אקלים דיגיטלית, כניסות AUX   וUSB, מערכת שמע מעולה, מחשב דרך ומפתח רכב חכם אשר מאפשר הטמעת תכונות כגון הגבלת מהירות הנסיעה. הפיאסטה לוקה בתקרה נמוכה במושבים האחוריים. תא המטען אינו גדול במיוחד ומכיל 281 ליטר ואילו המושבים לא מתקפלים לרצפה שטוחה לחלוטין.

נתונים מכניים
במקום מנוע ה1.4 ותיבת הילוכים מיושנת, הפיאסטה מתחדשת במנוע 1.6, תיבת הילוכים רובוטית עם שש מהירויות. התפוקה המרבית עומדת על 105 כוחות סוס ב6,500 בל"ד לעומת 96 כוחות סוס בדור הקודם עם 6,000 סל"ד. נתון המומנט מטפס לשיעור של 15.2 קג"מ המתקבלים ב4000 סל"ד לעומת 12.7 קג"מ ב4500 סל"ד בעבר. הפיאסטה החדשה קלה יותר מקודמותיה ומשקלה עומד על 1089 ק"ג.

הפיאסטה מציגה נסיעה נעימה ויציבה יותר. תגובת המצערת ללחיצה קלה חדה ומהירה. הפיאסטה מגיעה ממצב עמידה ל100 קמ"ש בתוך עשר שניות. בנוסף, בכביש מהיר הפיאסטה מגיעה להאצות ביניים בטווח של 80-120 קמ"ש בפרק זמן של 7 שניות.

צפו בסרטון על פורד פיאסטה 2013:

מושב הנהג מעניק תמיכה טובה לירכיים. בקרת ההיגוי מדמה הגאים הידראוליים, הקשר עם הגלגלים טוב במיוחד והמנוע מסייע בכל מטלה ובעזרת המתלים ניתן לרסן תנודות בין אם קיצוניות במיוחד. נוחות הנסיעה לא נפגמת בעקבות הכישורים הדינאמיים. צריכת הדלק הניבה נתונים של 11 ק"מ לליטר בנסיעה משולבת ואילו 13.8 ק"מ בנסיעה בינעירונית.

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג

לפרטים נוספים :
טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

Google+
פוסט זה פורסם בקטגוריה סקירת מכוניות, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.