כיצד לנהוג בחורף ?

בפוסט הקודם המלצנו לכם על דרכים לשמור על עצמכם ולנסוע בצורה בטוחה בחורף. כעת נרחיב עוד מספר גורמים שיכולים להיות מצילי חיים בתקופה כזאת.

מאת: אבי הורוביץ

– האם הרכב עומד להיכנס למצב החלקה ? יש להיות ערים ולשים לב כאשר חשים שההגה קל יותר או מעין תחושת שיוט של גוף הרכב. בזמן נסיעה כדי להימנע מהחלקה הקטינו את מהירות הנסיעה ודאגו לתחזוקה שוטפת של הצמיגים למניעת מצבים מסוכנים כאלו.

– נסיעה בשלוליות – כביש מוצף מקשה על הנסיעה מכיוון שנוצר נתק בין הצמיג לכביש. לא משנה עד כמה הצמיג חדש, הספק ניקוז הנוזלים שלו מוגבל לכן מומלץ להפחית במהירות ככל שניתן , ובזמן הנסיעה בשלולית חשוב ליישר את ההגה ולעבור בשלולית מבלי לעבור נתיב או לבצע עקיפה.

– בלמים – חשוב לייבש אותם בצאתכם מהשלולית. וודאו כי הדרך נטולת רכבים ולחצו מספר לחיצות קלות על הבלמים כדי לייבש אותם ולוודאי את תקינותם.

–  ניקיון פנסים – ככל שרכבכם מואר יותר, יש לכך השפעה רחבה יותר על הבטיחות שלכם ושל הרכבים סביבכם. וודאו כי הפנסים שלכם נקיים מבוץ ולכלוכים נוספים.

אבי הורוביץ

אבי הורוביץ - מניעת החלקה בנסיעה בגשם

– מפשיר אדים – המצאה נפלאה. על השמשה מצטברים אדים רבים המפריעים לשדה הראייה. הפעילו את מפשיר האדים הקדמי והאחורי והבטיחו שדה ראייה תקין ונסיעה בטוחה.

– אור ערפל, תשתמשו בו – אמנם הם לא רבים, אך מדי פעם יש ימים המתאפיינים בערפל כבד, מה שפוגע בשדה הראייה. הפעילו את אור הערפל ברכב. אור ערפל אחורי בצבע אדום חזק המאפשר לכלי רכב להבחין ברכבכם. כאדם מנוסה, אבי הורוביץ שב ומדגיש את חשיבות הראות בכביש.

– גורמים נוספים בחורף – שימו לב כי במיוחד בזמן החורף קשה להבחין ברוכבי אופנוע והולכי רגל. שימו לב לפני פניה, התחלת נסיעה ברמזור ויציאה מחניה.

– צמיגים – אבי הורוביץ מדגיש  את נושא הצמיגים החשוב. וודאו לחץ אוויר תקין בצמיגים והצילו חיים.

שימו לב כי החורף לא הגיע עדיין בשיא עוצמתו לכן כל הבדיקות וההמלצות מאיתנו כדאיות לביצוע עכשיו ולא לאחר שיגיע החורף. הגשם אמנם ברכה, אך מסוכן בכביש. סעו לאט

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג.

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

Google+
פוסט זה פורסם בקטגוריה נהיגה בטוחה, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.