חמישה מנגנוני בטיחות ברכבים

נהיגה בטוחה היא נושא רב חשיבות, ועד כמה שהדברים יישמעו דרמטיים, גם הרה גורל. מכת תאונות הדרכים בישראל מגבירה את המודעות בצורך בשמירה על בטחון הנוהגים ברכבים וכן הנוסעים האחרים. בעת הנהיגה עלינו לציית לחוקי התנועה, לשמור על המהירות המותרת בכביש, להיות מודעים למתרחש בסביבת הכביש, ולהקפיד על כל כללי הבטיחות האפשריים. גם בתוך הרכב עצמו, חשוב מאד, כי יהיו בו מנגנוני בטיחות רבים ומקיפים ככל האפשר, להבטיח בטחון מרבי לנוסעים ברכב. קיימים סוגים רבים של מנגנוני בטיחות ברכבים, אנו מביאים בפניכם את החמישה עיקריים:

מאת: אבי הורוביץ – יועץ ליסינג

אבי הורוביץ

נהיגה בטוחה

  1. כריות אוויר- כריות אלו משמשות להגנה על הראש ועל החזה, במקרה של חלילה התנגשות. ברוב הרכבים כיום יש לפחות ארבע כריות אוויר, ובחלק מן הרכבים יש שבע, מהן כריות קדמיות, כריות צד, כריות וילון וגם כריות עבור הנהג.
  2. חגורות בטיחות- עד כמה שהדבר נשמע בנאלי, חגורת הבטיחות היא אחד האמצעים הבטוחים ביותר למניעת חבלה במקרים של התנגשות. קיומן של חגורות בטיחות תקינות וגמישות הן לנוסעים במושב הקדמי, והן לאלו מאחור, הם אחד ממנגנוני הבטיחות היעילים ביותר ברכבים.
  3. מערכת ABSזוהי מערכת שמטרתה למנוע אובדן של אחיזה בכביש, בעת החלקה, נעילת הגלגלים, או עצירת חירום פתאומית. המערכת כוללת יחידת בקרה ומקושרת לחיישנים הבודקים את המהירות של סיבובי הגלגלים במכונית. כך, במקרה של שדר חריג שקולטים החיישנים מהגלגלים, מגיבה מערכת ABS בהתאם לכך, ומאפשרת שליטה בהגה על ידי הפחתת לחץ הבלימה.

ממשיכים להזהר בכביש

  1. מערכת EPSמערכת זו אחראית ליציבות האלקטרונית בכלי הרכב. מטרתה למנוע מצבים קריטיים בעת הנהיגה, ולמנוע מצבים כמו החלקה, פנייה חדה ועוד. מערכת זו היא מערכת בקרה אלקטרונית ומבצעת תיקוני יציבות בזמן האירוע.

נעילת בטחון- מנגנון זה מאפשר נעילת דלתות וחלונות, ומאפשר הגנה על ילדים, באמצעות מניעת היכולת שלהם לפתוח דלתות וחלונות במהלך הנסיעה. בנוסף קיים מנגנון יציבה, שהן נקודות עיגון למושבי בטיחות עבור תינוקות, שהן מערכת הגנה על תינוקות ומושבי תינוקות.

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

Google+
פוסט זה פורסם בקטגוריה בטיחות בנהיגה, נהיגה בטוחה, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.