הדלקתם אורות בבוקר ?

כזכור עם תחילת חודש נובמבר וכניסת שעון החורף חייבים להדליק אורות בכבישי ישראל גם בשעות היום בהם יש אור. זו הדרך הראשונה להציל חיים.

מאת:יועץ ליסינג אבי הורוביץ

"אבי הורוביץ" מתוך הכתבה ב-YNET על הדלקת אורות ביום

כפי שקיבלנו תזכורת ב-YNET , החל מיום חמישי האחרון (1.11) חובה להדליק אורות גם בשעות היום בכל כלי רכב בנסיעה בינעירונית, מלבד החובה החלה על משאיות, אוטובוסים, מוניות ואופנועים להדליק אורות גם בתוך העיר. אופנוענים כזכור, מחויבים להדליק אורות דרך במשך כל ימות השנה.

לנהגים שלא ידליקו אורות צפויים בקבלת קנס בסך 100 שקלים ושתי נקודות חובה ברישיון הנהיגה. יש לציית לחוקי התנועה ולהדליק אורות עד לתאריך 31 במרץ 2013. על פי נתונים שפורסמו מטעם משרד התחבורה, מדי שנה מצייתים לחוק 95% מכלל הנהגים.

חובה לזכור כי הדלקת האורות בשעות היום, גם במידה ומדובר בימי שמש בהם אין עננים, חל שיפור בבטיחות הנוסעים ובשאר כלי הרכב. אמנם לנהג עצמו אין שיפור מיוחד מבחינת הראות בכביש, הוא מאפשר לנהגים אחרים ולהולכי רגע להבחין ברכבו ממרחק גדול יותר וכך מוריד את הסיכוי להיות מעורב בתאונה.

התועלת הבטיחותית שבנסיעה עם אורות דולקים מבטלת כל עלות כספית של החלפת נורה במידת הצורך ובמיוחד במכוניות החדשות אין קשר בין תצרוכת הדלק לאורות. לכן מומלץ לנסוע תמיד עם אורות דולקים, אפילו בעיר כדי שלא לשכוח, גם כאשר יש בחוץ שמש. זה יחסוך מכם אי נעימות שבקבלת דוח ומעל הכול – זה מציל חיים.

אבי הורוביץ יזם את פעילות הליסינג התפעולי בישראל ומשמש כיועץ ליסינג.

טל: 050-5332449
Horowitz.advisors@gmail.com

Google+
פוסט זה פורסם בקטגוריה חוקי תעבורה, נהיגה בטוחה, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.